L4940D2T10
STMicroelectronics
L4940D2T10
STMicroelectronics
IC REG LINEAR 10V 1.5A D2PAK
Παράμετροι προϊόντος
Απόκλιση τάσης (μέγιστο)
0.9V @ 1.5A
Τάση - Έξοδος (Min / Σταθερό)
10V
Τάσης - εξόδου (Max)
Τάση - Εισόδου (Max)
17V
Συσκευασία της συσκευής με τον προμηθευτή
D2PAK
Σειρά
Χαρακτηριστικά προστασίας
Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Συσκευασία
Tube
Συσκευασία / υπόθεση
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
PSRR
62dB (120Hz)
Τύπος εξόδου
Fixed
Διαμόρφωση εξόδου
Positive
Θερμοκρασία λειτουργίας
-40°C ~ 150°C
Αριθμός των Ρυθμιστικών Αρχών
1
Λεπτομερής περιγραφή
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 10V 1.5A D2PAK
50mA
Τρέχουσα - Παλαιά (Iq)
8mA
Τρέχουσες - εξόδου
1.5A